Zo života miestneho poslanca

Autor: Barbora Oráčová | 13.11.2015 o 20:26 | Karma článku: 5,02 | Prečítané:  186x

Už piaty rok žijem život miestneho poslanca bratislavského Starého Mesta. A občas žijem aj ten svoj...

Druhé volebné obdobie som zástupkyňou bratislavských Staromešťanov v miestnom zastupiteľstve. Opakované vyjadrenie dôvery voličov je, aspoň podľa mňa, odrazom ich spokojnosti. Starosti, ale aj radosti Staromešťanov sa stali súčasťou môjho života. A áno, riešime všetko. Áno, denne. Od psíčkarských problémy až po čierne stavby.

Nezáleží na tom, o koho ide a aký problém predostrie. Nezáleží na tom, kto volá. Zaujímajú ma všetky neprávosti, ťažkosti aj trápenia, s ktorými sa denne stretávame a bojujeme tie malé vojny. Tie žabomyšie, aj tie o život. Kedy ste naposledy volali svojmu poslancovi? Kedy ste naposledy povedali svojmu volenému zástupcovi, čo si o ňom myslíte a čo vás trápi? Prečo to nerobíte? Komunálna politika je tá politika, ktorá sa vás týka najviac. Komunálni politici sa starajú o zeleň, parkovanie ale môžu aj za to, ak vám za domom vyrastie 15 poschodová sklenená ohava. Pretože vás neubránili.

V každej mestskej časti, v každom meste, žijú ľudia, ktorí si zaslúžia pomoc. Občas som aj ja prekvapená, čo všetko dokáže trápiť ľudí. Čo všetko nie je jedno seniorom, učiteľkám, mamičkám či ženám v domácnosti. Mne napríklad výtlky na cestách nehlásia vodiči, ale mamičky s kočíkmi. Na brechajúcich psov sa nesťažujú starší ľudia, ako by ste si mohli myslieť...

Niekto by si mohol myslieť, že nočné telefonáty o rozbitom chodníku sú fatamorgána. Nie sú.

Popis: https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?