Zo života miestneho poslanca

Autor: Barbora Oráčová | 13.11.2015 o 20:26 | Karma článku: 5,02 | Prečítané:  198x

Už piaty rok žijem život miestneho poslanca bratislavského Starého Mesta. A občas žijem aj ten svoj...

Druhé volebné obdobie som zástupkyňou bratislavských Staromešťanov v miestnom zastupiteľstve. Opakované vyjadrenie dôvery voličov je, aspoň podľa mňa, odrazom ich spokojnosti. Starosti, ale aj radosti Staromešťanov sa stali súčasťou môjho života. A áno, riešime všetko. Áno, denne. Od psíčkarských problémy až po čierne stavby.

Nezáleží na tom, o koho ide a aký problém predostrie. Nezáleží na tom, kto volá. Zaujímajú ma všetky neprávosti, ťažkosti aj trápenia, s ktorými sa denne stretávame a bojujeme tie malé vojny. Tie žabomyšie, aj tie o život. Kedy ste naposledy volali svojmu poslancovi? Kedy ste naposledy povedali svojmu volenému zástupcovi, čo si o ňom myslíte a čo vás trápi? Prečo to nerobíte? Komunálna politika je tá politika, ktorá sa vás týka najviac. Komunálni politici sa starajú o zeleň, parkovanie ale môžu aj za to, ak vám za domom vyrastie 15 poschodová sklenená ohava. Pretože vás neubránili.

V každej mestskej časti, v každom meste, žijú ľudia, ktorí si zaslúžia pomoc. Občas som aj ja prekvapená, čo všetko dokáže trápiť ľudí. Čo všetko nie je jedno seniorom, učiteľkám, mamičkám či ženám v domácnosti. Mne napríklad výtlky na cestách nehlásia vodiči, ale mamičky s kočíkmi. Na brechajúcich psov sa nesťažujú starší ľudia, ako by ste si mohli myslieť...

Niekto by si mohol myslieť, že nočné telefonáty o rozbitom chodníku sú fatamorgána. Nie sú.

Popis: https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?